O firmie  |  Usługi  |  Instrukcje  |  Dla aptek  |  Kontakt

Refundacje, refundacje

Witam !!!

Kilka spostrzeżeń związanych z refundacją i telefonami  .

 

Wysyłając refundację w piątek po południu, w sobotę czy w niedzielę na 99% nie dostaniemy raportu zwrotnego i w żaden sposób tego nie da się przyspieszyć, ponieważ NFZ już lub jeszcze nie pracuje.

Trzeba po prostu cierpliwie czekać na raport zwrotny.

Podobnie ma się sytuacja w dzień refundacji czyli 16,30,31 danego miesiąca  wówczas ilość plików przesłanych do NFZ jest tak duża , że czas odpowiedzi od NFZ się wydłuża.

 

 

Nigdy nie wysyłamy po raz drugi raportu , chyba że mamy taką prośbę z NFZ jeżeli raport jest zaimportowany to czekamy na raport zwrotny.

Wysłanie raportu po raz drugi skutkuję praktycznie natychmiastowym raportem zwrotnym z błędami i informacją że pozycje są identyczne z przesłanymi poprzednio.

 

Nigdy nie usuwamy raportów które wysłaliśmy do NFZ , jeżeli nie mamy kopii przesłanego pliku będzie się to wiązało z kosztami odzyskania tych informacji, a tylko na podstawie pierwotnego raportu możemy dokonać korekty.

Jeżeli usuniemy plik już przesłany i wygenerujemy nowy plik refundacyjny, pozycje w tym raporcie otrzymają nowe identyfikatory .Robiąc korektę na takim pliku i wysyłając ją do NFZ program „u nich” potraktuje te pozycję jako nowe i np. zamiast poprawić coś ( PESEL, nr recepty itp. ) doda je i zamiast zarejestrować tę operację jako korektę zerową NFZ wygeneruje korektę dodatnią .

 

 

Na koniec zapraszam na naszą nową stronę gdzie w zakładkach dla aptek i instrukcje zamieszczać będę  instrukcje, informacje o zmianach

W zakładce kontakt znajdą Państwo aktualny wykaz telefonów  oraz kto prowadzi dyżur popołudniowy.

Zgłoszenia awarii i pomoc przy ich usunięciu można zgłaszać  od godziny 17:00  

Po informacje związane z działaniem programu zmianą funkcji itp. zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-17:00,
wówczas macie Państwo dostęp do 3 numerów telefonów komórkowych oraz telefony stacjonarne

 

 

www.ajkserwis.com

Jesteś w: Dla aptek

Telefony alarmowe:

 
602 156 855
Andrzej Kumorowicz
 
608 069 587
Artur Lipiński
 
668 832 065
Ernest Lewicki
 
508 462 195
Radek Starszak
 
 
* 508 462 193
* dyżur poza godzinami pracy
  i w weekend
 

Informacje bieżące

O firmie   |   Usługi   |   Instrukcje   |   Dla aptek   |   Kontakt
© 1997-2020 AJK SERWIS - Oprogramowanie dla aptek Kamsoft - Usługi informatyczne Bydgoszcz
Strefa serwisu: admin / IP, Webmaster - ITB Vega